Konfitált kacsacomb, recept

Konfitált kacsacomb, recept

Kacsacombot gyakorlatilag szerintem csak konfitálni érdemes. Régi tartósítása eljárásról van szó: a bő zsírban, alacsony hőmérsékleten való hosszú sütés/főzés. A hús így eszméletlen szaftos és omlós lesz. Nem kell tőle megijedni, a végeredmény nem lesz zsíros, a sok zsír csak megvédi a húst a kiszáradástól.

Mi most főételként fogyasztottuk, de ha a sütés végén a zsírt leszűrjük, és abban hagyjuk kihűlni a húst, akkor egyrészt sokáig eláll a hűtőben, másrészt hidegen kenyérrel fogyasztva isteni csemege.

A Konfitált kacsacomb Hozzávalói:

  • 2 kacsacomb
  • só, bors, kakukkfű, babérlevél
  • kb 30 dkg kacsa/libazsír
  • 1 fej fokhagyma

A kacsacombokat sóval és borssal jól bedörzsöljük, kakukkfűvel fűszerezzük és néhány órára (vagy akár egy éjszakára) a hűtőbe tesszük. Sütés előtt letörölgetjük, majd egy vastag aljú serpenyőben kevés zsiradékon mindkét oldalát hirtelen megpirítjuk. A zsírt közben felolvasztjuk és egy alkalmas méretű sütőtálba öntjük, majd belehelyezzük a kacsacombokat úgy, hogy a zsír ellepje. Mellé dobunk egy félbevágott fej fokhagymát, egy babérlevelet és néhány kakukkfű/rozmaring ágat.

Én a két combot, bő 2 óra alatt 130 fokos sütőben készítettem el (nagyobb hús és zsírmennyisgé esetén kicsit nőhet a sütési idő), isteni finom lett, de ha még jobban ráér az ember, akkor akár 80 fokos sütőbe is teheti, akkor kb 4 órára van szükség.

Konfitált kacsacomb

A megsült húst forró serpenyőben körbepirítjuk, ha nem kapott volna elég színt. Akkor is ez a teendő, ha nem azonnal fogyasztjuk. A zsírból kihalásszuk a vajpuhára sült fokhagymákat is.

Krémes, vajas krumplipürével tálaltam, de nagyon jól passzol hozzá a klasszikus párolt káposzta, vagy bármilyen gyökérzöldség sütve/pürének elkészítve. Sült almával/körtével is nagyon finom.

Forrás: rozekacsa